Najnowsze artykuły
- Wykonanie dostosowania Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci w Jastrzębiu-Zdroju do wymogów przeciwpożarowych
- Zakup i dostawa stacjonarnych robotów rehabilitacyjnych kończyn dolnych na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu - Zdroju
- Wykonanie dostosowania Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci w Jastrzębiu-Zdroju do wymogów przeciwpożarowych
Najczęściej czytane artykuły
Przedmiot działalności
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 2190 z późn. zm.) prowadzonym w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.
Szpital jest wpisany do Rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonym przez Wojewodę Śląskiego pod nr 000000013981 oraz do Rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000045140.
Organami wewnętrznymi Szpitala są: Dyrektor i Rada Społeczna.
W skład Szpitala wchodzą zakłady, w których jest wykonywana działalność lecznicza:
- Szpital rehabilitacyjny dla dzieci,
- Ambulatoryjna opieka zdrowotna.
Świadczenia medyczne udzielane w placówce finansowane są w ponad 90 % ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia a w pozostałej części z działalności komercyjnej.
Podmiotem tworzącym Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju jest Województwo Śląskie.
Podstawowym celem Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju, zwanego dalej „Szpitalem”, jest udzielanie specjalistycznych świadczeń zdrowotnych i promocja zdrowia.
Misja Szpitala brzmi: "Razem do sprawności".
Do zadań Szpitala należy udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie:
1) rozpoznawanie i kompleksowe leczenie rehabilitacyjne dysfunkcji narządu ruchu pacjentów w wieku od 0 do 18-go roku życia.
2) opieki stacjonarnej obejmującej rehabilitację medyczną.
3) ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej.
4) udzielanie choremu i jego rodzinie (opiekunom) wskazówek co do postępowania po wypisaniu z tutejszego szpitala.
5) zapewnienie dzieciom w wieku szkolnym opieki pedagogicznej i nauki z zakresu szkoły podstawowej o profilu normalnym, specjalnym i szkoły życia w klasach I - VI oraz gimnazjum i liceum.
6) prowadzenie szczegółowej dokumentacji lekarskiej za cały czas pobytu dziecka pod opieką szpitala.
7) organizowanie i prowadzenie szkolenia i dokształcania pracowników.
Szpital udziela świadczeń medycznych z wykorzystaniem następujących metod i technik:
a) fizykoterapii,
b) kinezyterapii,
c) psychoterapii,
d) terapii logopedycznej,
e) terapii zajęciowej,
f) innych metod i technik zgodnych obowiązującymi standardami w zakresie rehabilitacji.
Szpital prowadzi działalność inną, niż działalność lecznicza, polegającą na: działalności usługowej zawiązaną z prowadzoną działalnością leczniczą, którą kieruje dyrektor, a która obejmuje w szczególności: świadczenie usług zakwaterowania i wyżywienia dla opiekunów przebywających z dziećmi-pacjentami w szpitalu, udostępnianie kser i wyciągów z dokumentacji medycznej na życzenie uprawnionych osób i instytucji, wynajmowanie mienia szpitala w zakresie, w jakim pozwalają na to obowiązujące przepisy prawne.